Iniekcja murów – kiedy potrzebna

O osuszaniu murów słyszy się coraz częściej. Nie jest to jednak duża nowość, metody te wykorzystywane są już od bardzo dawna, z tym zastrzeżeniem, że wciąż się udoskonalają. Kiedy należy wykonać iniekcję? Iniekcję wykonuje się zazwyczaj wtedy, gdy okazuje się, że nasze mury są już zawilgocone. Niestety, jest to wtedy dość ciężkie zadanie. Nasze mury powinniśmy zabezpieczyć już w trakcie budowy domu. Ale zacznijmy od początku.

Budujemy dom – czym pamiętać?

Już na etapie planów związanych z budową domu, należy zastanowić się jaka jest nasza działka i jakie są jej uwarunkowania. Może bowiem zdarzyć się, że na działce występuje wysoki poziom wód gruntowych. Takie badania warto wykonywać w okresie, w którym jest więcej opadów, aby uzyskać informacje o możliwie jak najwyższym poziomie – wtedy będziemy mogli się naprawdę dobrze zabezpieczyć. Nawet, jeżeli okaże się, że poziom wód gruntowych nie jest wysoki, problem może leżeć gdzie indziej. Mianowicie, kłopotem może okazać się rodzaj gleb. Jeżeli są one słabo przepuszczalne, to nawet niski poziom wód gruntowych może spowodować, że będą one długo zalegać na naszej działce, a przez to szkodzić naszym murom.

Iniekcja murów – Twój sposób na ratunek

Jeżeli nie wykonaliśmy potrzebnej analizy przed budową i nie mamy wykonanego odwodnienia wokół domu, może okazać się, że nasz problem jest bardzo poważny.

Wtedy ratuje nas iniekcja murów. Jest kilka metod wykonania iniekcji, ale aby najlepiej dobrać metodę, należy najpierw dokładnie poznać problem. A więc i tak potrzebna będzie nam odpowiednia ekspertyza. Wybranie odpowiedniej iniekcji jest ważne. Nie zawsze bowiem każda metoda pasuje do naszego problemu. Można również wybierać sposób metod bardziej i mniej zaawansowanych, bardziej i mniej problematycznych, a także bardziej lub mniej kosztownych. Iniekcja murów, w zależności od jej rodzaju, nie zawsze potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Często sam właściciel nieruchomości budowlanej jest w stanie samemu ją wykonać. Najważniejsze jest to, aby reagować!