Odpowiednia aranżacja mieszkania, czym się kierować?

Dekoracja mieszkania jest niezwykle istotną sprawą. Nasze mieszkania to nie tylko nasza prywatna przestrzeń, ale jest to także miejsce naszej regeneracji oraz nasz azyl, w którym możemy się schować przed całym światem. Dlatego też powinniśmy przykładać jak największą uwagę do tego, aby przestrzeń w naszych mieszkaniach była jak najlepiej zagospodarowana. Obecnie mamy do wyboru bardzo wiele różnego rodzaju stylów i motywów, które mogą świetnie pasować zarówno do nas, jak i do naszej przestrzeni. Jednak projektowanie wnętrz powinno być przeprowadzone nie pod dyktando jakiejś mody, a raczej naszych indywidualnych odczuć. Oczywiście, jeżeli lubimy wnętrza minimalistyczne i funkcjonalne, to spokojnie możemy zdecydować się na aranżację w stylu skandynawskim. Jednak nie musimy się zmuszać do tego, aby dany wystrój był całkowicie zdominowany jednym stylem. Jakby nie było, jest to nasze mieszkanie i ważne jest, abyśmy czuli się w nim dobrze, więc wprowadzenie jakichś innych współgrających elementów nie powinno być żadnym problemem. Odpowiednie projektowanie wnętrz to także odpowiednie przepływ energii, o czym nie powinniśmy zapomnieć. Jak to wszystko dobrze ogarnąć?

Feng shui

Oprócz wybrania określonego stylu wystroju i aranżacji wnętrza warto zapoznać się z podstawowymi zasadami feng shui. Jest to starożytna sztuka planowania przestrzeni, która została stworzona w Chinach. Chińczycy znali się na rzeczy, ponieważ doskonale rozumieli to, że nasz świat przenika niewidzialna dla nas życiodajna energia, którą oni nazywali Qi (czyt. Chi). Nasze dobre samopoczucie zależy w dużej mierze od jej prawidłowego przepływu, a to zaś z kolei wiąże się z odpowiednim zagospodarowaniem naszej przestrzeni. Feng shui, czyli powietrze i woda, powinno płynąć harmonijnie, a umożliwia to odpowiednie ustawienie mebli oraz wybór odpowiedniego wyposażenia.

Dlatego projektowanie wnętrz http://www.sh-studio.pl/projektowanie-wnetrz powinno przebiegać przy zachowaniu tych zasad, Dzięki temu będziemy się po prostu czuli lepiej w naszych mieszkaniach, będziemy zdrowsi i bardziej szczęśliwi.